Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
AB Terör Uzmanından Önemli Uyarı: DEAŞ Halen Aktif Durumda
AB’nin terör ile mücadele koordinatörü; Irak ve Suriye’de 5 binin üzerinde Avrupalının IŞİD saflarında savaştığını belirtti.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
13-09-2017 09:19 - 168 Okunma
AB’nin terör ile mücadele koordinatörü Gile Dorokhov, Alman gazetesine yaptığı açıklamada; IŞİD hilafetinin yok edildiğini belirterek, “Ancak bu örgüt internet ortamında halen canlı” ifadelerini kullandı.
 
Yaptığı açıklamada önemli uyarılarda bulunan Dorokhov, IŞİD terör örgütünün hilafetinin fiziki anlamda yok edildiğini ancak internet ortamında hala aktif olduğunun altını çizerek; “IŞİD’in fiziki anlamda yok edilmesi ile IŞİD tehdidinin ortadan kalktığını düşünmek çok büyük bir hata olacaktır” ifadelerini kullandı.
 
IŞİD terör örgütünün strateji değişikliğine gittiğini belirten Avrupalı terör uzmanı; “Artık bu terör örgütü Avrupa’daki taraftarlarını Irak ve Suriye’ye çağırmıyor. Yaşadıkları yer neresi ise orada eylem yapmalarını istiyor. IŞİD terör örgütü Irak ve Suriye’de ne kadar baskı altında olursa o derece Avrupa’da terör eylemi yapma potansiyeli artmakta. IŞİD bu şekilde iki amaç taşımakta. İlki intikam almak diğeri ise halen hayatta olduğunu göstermek” açıklamasını yaptı.
 
IŞİD terör örgütünün maliyeti az ve daha küçük eylemler ile varlığını sürdürmek istediğini kaydeden Dorokhov, internet başında IŞİD’e sempati duyanların rahatlıkla bu eylemleri gerçekleştirebilecekleri uyarısında bulundu.
 
“Terörün kısaca tarihine baktığımızda bir terör örgütünün merkezi zayıfladığında birçok küçük yeni dalların örgüt içerisinde şekil almaya başladığını görmekteyiz” diyen Avrupalı terör uzmanı, IŞİD terör örgütünün Avrupa’daki eylemlerinde artış olabileceğini söyledi.
 
Son olarak Irak ve Suriye’de 5 binin üzerinde Avrupalının IŞİD saflarında savaştığını belirten Dorokhov; “Bunların arasından 1500 kişi ülkelerine geri dönerken bin kişi ise öldürüldü. Geri kalan 2500 kişi ise büyük bir ihtimalle Irak ve Suriye’de öldürülecektir ya da IŞİD tarafından infaz edileceklerdir” ifadelerini kullandı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
13-09-2017 09:19 - 168 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
10-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım