Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Dünyanın Yeni Kültür ve Sanat Durağı İstanbul
Turizmde yeni düzenlemeler
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-06-2012 18:14 - 531 Okunma

İstanbul Sofa Otel’de düzenlenen buluşmada bir konuşma yapan Bakan Günay İstanbul'un güzel konumunun kültür ve sanatla bezenmesi gerektiğini belirterek, “Dünyada Berlin, Londra ve Basel gibi sanat görmeye gidilen kentler var. İstanbul'a da böyle bir merkez olmak çok yakışacaktır'' dedi.

Bugünlerde dünyanın neresinden gelirseniz gelin, İstanbul semalarında oldukça uzun dakikalar boyunca dolaşıyorsunuz diyen Günay, böylelikle İstanbul'un Marmara'dan Karadeniz'e kadar bütün güzelliğinin görülebildiğini ancak bu arada da bu doğal ve tarihsel güzellikle bağdaşmayan birtakım yeni türev zenginliklerin, İstanbul'un tarihiyle yarışan ve ne yazık ki o dokuyu oldukça sarsan girişimlerin de büyük bir iç acısıyla her gün yeniden görüldüğünü dile getirdi. 

Uçak gecikmeleri yüzünden her programa gecikildiğini ifade eden Günay Orhan Kemal anısına bugün verilen ödül törenine katılamadığını söyledi. Dünyanın önemli tur operatörlerinin yaptığı en iyi 100 otel listesinde Türkiye'nin artık en az 25–30 otelle temsil edildiğini belirten Günay, otellerimizin teknolojik ve hijyenik açıdan çok yüksek olan standartlarını sanatla da bezemeleri gerektiğini kaydetti. TUROB'un gündeme getirdiği bu fikir ışığında otellerin ve yeme içme tesislerinin Türk sanatçıların eserleriyle bezenmesini istediklerini vurgulayan Günay “Oteller, geniş alanlarını sergilere açabilir, ayın sanat eseri yayınlanabilir. Uzakdoğu'dan ucuza getirilen eserlerin otellerde sergilenmesi yanlış. Gerçekten değerli eserleri sergilemeye başlayan oteller var. Otellerde, eşin dostun yaptığı eserler değil, gerçek Türk sanatçılarının, çağdaş sanat eserleri sergilenmeli. Bu eserlerin kalitesini 5 yıldız kriterleri arasına sokacağız'' şeklinde konuştu.  

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
04-06-2012 18:14 - 531 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
18-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım