Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Esad: ABD Koalisyonu, IŞİD Koalisyonudur (VİDEO)
Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin aldığı ateşkes kararına ilişkin ilk kez konuştu. Esad, "radikal teröristler korunmak isteniyor" dedi. Esad, Amerika'ya da sert mesajlar gönderdi, "ABD Koalisyonu, IŞİD Koalisyonudur" dedi
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
06-03-2018 08:53 - 314 Okunma

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin Guta'da ateşkes öngören 2401 sayılı kararına ilişkin ilk kez konuştu.

Esad, Suriye’de çatışmaların durdurulmasını öngören karara rağmen, terör örgütlerinin Şam ve kırsalına füze atmaya devam ettiklerine dikkat çekti.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin, radikal teröristleri korumak için söz konusu kararı aldığını söyledi Esad. Suriye ordusunun Şam ve kırsalını terörden kurtarmak için hazırlık yaptığı süreçte bu karar tasarısının hazırlandığına dikkat çekti.

Aynı süreç içinde terörü destekleyen ülkelerin Doğu Guta’da bulunan teröristlere Şam ve kırsalını füze yağmuruna tutmaları için talimat verdiklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Esad Batılıların Suriye’de insani durumlardan söz etmelerinin ucuz yalanlardan başka bir şey olmadığını söyledi. Batılı devletlerin tarihte hiçbir zaman bölgede insani durumlarla ilgilenmediklerini belirtti, Irak ve Kore savaşlarını örnek verdi.

ABD komutasındaki uluslararası koalisyonun ise tamamen IŞİD’li olduğunu vurguladı Esad. Suriye Cumhurbaşkanı söz konusu uluslararası koalisyonun IŞİD’i vurmak yerine Suriye ordusunu hedef aldığını kaydetti.

ABD koalisyonunun sadece Şubat ayında sivil vatandaşlara karşı dört katliam yaptığını açıkladı.

Esad, Doğu Guta’da terörü yok etme operasyonlarıyla eş zamanlı olarak orada bulunan sivil vatandaşların tahliyesi için gereken her gayretin gösterileceğini kaydetti.

Suriye Cumhurbaşkanı yakın bir süreç içinde Rusya, İran ve Türkiye’nin de Suriye konusunda bir araya geleceklerini belirtti. Rusya ve İran'la temas trafiğinin arttığını kaydetti.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
06-03-2018 08:53 - 314 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
20-03-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım