Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İran'da Uluslararası Film Festivali
Festivale 35 ülkeden temsilciler katılıyor
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-09-2012 18:12 - 624 Okunma

 35 ülkeden 200'e yakın medya kuruluşunun iştirak ettiği 4. Uluslararası Film Festivali İran İslam Cumhuriyeti'nin başkenti Tahran'da başladı.

 23 Eylül Pazar günü gerçekleşen açılış töreni Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
 
  Törende hoşgeldinizi konuşmasını yapan evsahibi İslami Radyo ve Televizyonlar Birliği (IRTVU) Genel Sekreteri Ali Kerimiyan katılımcılara seslendi.
 
  Kerimiyan'ın ardından konuşan İran İslam Cumhuriyeti İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani uluslararası alanda ciddi gelişmelerin yaşandığını belirterek, "Bu gelişmeler, İslami radyo ve televizyonlar birliğinin önemini daha bir seçkin kılıyor" dedi.
 
  Sovyetler Birliğinin dağılmasından sonar dünya'da ciddi sorunların yaşandığını, ABD'nin dünyayı tek kutuplu olarak yönetme siyasetleri izlediğini ve bu anlayış ve düşüncenin de Ortadoğu bölgesinde ciddi savaşlara yol açtığını belirten Laricani "Afganistan Irak, Lübnan ve Gazze'ye ABD tarafından yürütülen savaşlara işaretle de, Amerika, şimdilerde, İran'a yönelik ciddi ve büyük söylemler ve tehditlerde bulunuyor çünkü tek gücün kendisi olduğunu sanıyor" dedi.
 
 Açılış konuşmalarının ardından kurdelayı keserek film festivalini açan protokol heyeti stantları gezdi.
Festivale davet edilen kuruluşlar arasında Zeynebiye Tv temsilcileri de katıldı. Zeynebiye Tv açmış olduğu stanta ilgi büyük oldu.
 
Festivalin kapanış oturumunda konuşan İran İslam Cumhuriyeti Radyo Televizyon Kurumu genel müdürü İzzetullah Zergami, İslam ülkeleri radyo televizyon kuruluşlarının  müslümanların birliğinin güçlendirilmesi ve dünyada islamofobia ile mücadele etmelerinin zaruri olduğunu söyledi.
 
Zergami, Tahran'da düzenlenen İslam ülkeleri Radyo Televizyon Kuruluşları Toplantısı ve Birlik Festivali'nin  kapanış merasiminde yaptığı konuşmada,  siyonistler ve emperyalistlerin tuzak ve komploları karşısında müslüman milletleri birleştirmenin  ve dünyada İslam'ın yayılması karşısında  düşmanların  yürüttükleri İslamofobi ile  mücadele etmenin  İslam ülkeleri radyo televizyon kuruluşlarının en asıl görevleri olduğunu söyledi.
 
İslam ülkeleri radyo ve televizyon kuruluşlarının İslam dininin doğru tanıtımı için çalışmalarının da zaruretine temas eden Zergami, Soğuk Savaş Dönemi'nin sona erdiğini  ama dünyada onun yerini Amerika'nın liderliğindeki dünya kapitalizmi ve emperyalizminin İslam dünyasına karşı düşmanlığının yer aldığını  belirtti
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
25-09-2012 18:12 - 624 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
19-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım