Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
İsrail’li Bakan: Filistinlileri Öldürmekle Gurur Duyuyorum
Terör rejimi İsrail’in eski savaş bakanı, diğer siyonist yetkililerden daha çok Filistinli ve Arab’ı öldürdüğü için gurur duyduğunu söyledi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-11-2017 08:33 - 106 Okunma
Bazı Arap rejimlerinin terör rejimiyle ilişkilerini normalleştirmeye çalıştığı bir ortamda  siyonist İsrail rejimi eski savaş bakanı Moshe Ya’alon, İsrail meclisinde hiç kimsenin kendisi kadar Filistinliler ve Arapların öldürülmesinde rolünün olmadığını söyledi.
 
Siyonist ve terör rejiminini eski savaş bakanı, korsan rejim İsrail başbakanı Netanyahu’dan da, fesat dosyalarından dolayı istifasını isterken Netanyahu’nun kendi çıkarları için çalıştığını söyledi.
 
(Bu arada Kudüs’te yüzlerce kişinin katılımıyla düzenlenen zorunlu askerlik karşıtı gösterilere müdahale eden ırkçı İsrail polisi, Ultra-Ortodoks (Haredi) Yahudiler’den 36’sını gözaltına aldı.
 
Giydikleri siyah kıyafet ve saçlarının favori kısımlarını uzatmalarıyla dikkati çeken Ultra-Ortodoks (Haredi) Yahudiler, bir süredir işgal altındaki Filistin topraklarında düzenledikleri gösterilerle zorunlu askerlik hizmetini protesto ediyor. Zorunlu askerliğin erkekler için üç, kadınlar için iki buçuk yıl olduğu İsrail’deki Haredi Yahudileri, yoğun olarak yaşadıkları Batı Kudüs’ün bazı yollarını trafiğe kapattı.
 
İsrail nüfusunun yüzde 10’unu oluşturan Ultra-Ortodoks Yahudiler, toplumun diğer kesimleriyle en çok entegrasyon sorunu yaşayan grup olarak öne çıkıyor. Ağırlıklı olarak Kudüs ve Bney Brak şehirlerinde yaşayan Haredilerin büyük çoğunluğu, ‘dini vecibelerini yerine getiremeyecekleri’ gerekçesiyle askere gitmeyi reddediyor. Harediler laik eğitim sistemini de kabul etmeyerek sadece dini eğitim veren kendi okullarına devam ediyor.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-11-2017 08:33 - 106 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
19-10-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım