Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Resul-i Ekrem Camii'de Kutlu Doğum Progaramı
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-01-2014 08:55 - 1548 Okunma

 İslam peygamberi Hz. Muhammed (sav) ve onun torunu, İslam fıkhının babası İmam Cafer-i Sadık (as)'ın kutlu doğum günleri, Hz. Peygamber'in (sav) adıyla müzeyyen Parseller Hz. Resul-i Ekrem (sav) Camii'nde anıldı.

26 Ocak Pazar günü gerçekleşen törene İstanbul'un çeşitli bölgelerinden gelen, programa büyük ilgi gösteren Ehlibeyt dostlarıyla Resul-i Ekrem Camii doldu.

Kutlama törenine, başta Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz, İkitelli Hz. Ebu Talip Camii İmamı Ş. Ali Salman, CABİR alimlerinden Ş. İsa Salmanlı, Ali Ekber Camii İmamı Ş. Resul Nur, Resul-i Ekrem Camii İmamı Şirali Bayat, El Mustafa Üniversitesi Türkiye Müdürü Dr. Resul Abdullahi, Şah Hatayi Dernek Başkanı Turan Güner, Avk. Asım Güngör ile yüzlerce Ehlibeyt aşığı katıldı.

Kılınan öğle namazının ardından, sunuculuğunu Muhammed Atış'ın yaptığı program Ş. Resul Nur'un Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.Kuran-ı Kerim okunmasının ardından, Resul-i Ekrem Camii İmamı Ş. Şirali Bayat kürsüye davet edilerek, hoşgeldiniz konuşması yaptı. Bayat, "Şüphesiz bizi bir araya getiren, Peygamberimiz ve Ehlibeyt'inin sevgisi ve muhabbetidir. Peygamberin yaratılışı alemler için rahmettir. Dolayısıyla kainatın, yaratılışın hikmeti, sebebi Peygamberin mübarek varlığıdır. Hep birlikte bütün ümmet olarak, Peygamberin dostları olarak bu günlerde bir araya gelip, Peygamberi anlamaya ve onun mesajını almaya çalışıyoruz." dedi.Bayat'ın ardından Muhammed Mücahid Alçiçek kürsüye davet edilerek okuduğu "Ya Resulullah" isimli ilahi ile Ehlibeyt aşıklarına duygusal anlar yaşattı.  

Alçiçek'in ardından Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasına, "Allah herkese Peygamberin viladetini kutlamayı nasip etsin." diyerek başladı, ardından yaratılış gayesini ve insan-nefs ilişkisini açıkladı. Özgündüz, Şia olmanın gereklerini açıkladığı konuşmasında "Biz Peygamberin muhibleriyiz. O ayağını nereye koymuşsa bizler onun izine basanlarız. Allah bu aşkı elimizden almasın. Allah bu dünyada neyimiz varsa alsın ama, içimizdeki Muhammed ve Ehlibeyt'inin aşkını almasın." dedi.Özgündüz'ün konuşmasının ardından, Ehlibeyt meddahlarından Ercan Atam okuduğu ezgiler gönüllere nakşetti.

Atam'ın ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile Ehlibeyt aşıkları bu kutlu günde Ehlibeyt'in sevincini paylaşmanın huzuru ve mutluluğuyla Parseller'den ayrıldılar.

Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
27-01-2014 08:55 - 1548 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Mehdi AKSU
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Av. Sinan Kılıç
Doğru’dan Yanlış çıkarmamak gerek…
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
12-12-2018 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım