Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
Suriye Birliklerinin Yeni Başarıları
Suriye’nin çeşitli bölgelerinde dış güçlerin patronajlığında faaliyet gösteren çok uluslu tekfirci teröristlere karşı operasyonlarını yoğunlaştıran Suriye birlikleri, bugün de aralarında saha komutanlarının bulunduğu çok sayıda teröristi araç ve cephaneleriyle birlikte etkisiz hale getirdi.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-03-2017 09:33 - 239 Okunma
Suriyeli askeri kaynak; hava güçlerinin son 24 saat içinde Deyrizor kentinin güneybatı kenarları Makabir Bölgesi ve Cneyd Bölüğü yakınlarına ek olarak askeri havaalanının civarı, Elektrik Şirketi, Te’min Tümeni ve Blok Atölyeleri yakınlarına ilaveten Cafra Köyünde IŞİD’in komuta karargahları ve hareket eksenlerini yoğun ateşe tutuklarını ifade etti. Kaynak; operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp büyük miktarda silah ve mühimmatlarının da yok edildiğine dikkat çekti.
 
Suriye ordu birliklerinin Deyrizor kentinin güneybatı ekseni havalimanı yakınları, Makabir ve 137. Tümen civarında da IŞİD’in hareketlenmeleri ve mevkilerini yoğun top ateşine tuttuklarını belirten askeri kaynak; 2 zırhlı aracın imha edildiği operasyonlarda yine çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiklerini sözlerine ekledi.
 
Diğer yandan askeri kaynak; topçu birliklerinin Şam kırsalının güneydoğusu Biir el Kasab bölgesinde IŞİD’in bir toplanma yerini yoğun ateşe tuttuklarını aktarırken, operasyonda tekfirci terör grubunun araçları ve silahlarıyla tamamen etkisiz hale getirildiklerini kaydetti.
 
Bu arada askeri kaynak Suriye ordu birliklerinin Dera’da İsrail’den komuta alan Nusra Cephesi ve müttefikleri terörist gruplara karşı operasyonları kapsamında kentin güneyi Bitar mezrasının kuzeyinde bir top rampasını imha ettiklerini belirtti. Operasyonlarda Dera kentinin güneyinde bir füze bataryasını imha edildiğini söyleyen kaynak; Baraj Yolu semtinde ağır makineli silah rampası, Dera Beled’te de bir cephane deposunun muhtevalarıyla imha edildiklerini aktardı.
 
Askeri kaynak, Dera kentinin kuzeyi Tafas yolunda bir terör grubu üyelerini büyük çoğunluğunun ölü ve yaralı düşürmelerine eş zamanlı olarak Kerk semtinde tekfircilerin sayı ve teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğrattıklarını belirtildi.
 
Günün ilerleyen saatlerinde açıklama yapan askeri bir kaynak; hava güçlerinin Hama kırsalı Ukeyrebbat, Taybat el İmam, Helfaya, Latamina, Tel Havvaş, Suran’ın kuzeyi, Tel Osman ve Morik bölgelerinde IŞİD ve Nusra Cephesi’nin hareketlenmeleri, karargahları ve toplanma yerlerine karşı hava operasyonları gerçekleştirdiklerini beyan etti.
 
Kaynak; operasyonlarda aralarında saha komutanlarının bulunduğu yüksek sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü, bir kısmı zırhlı, bir kısmı da tanklardan ibaret onlarca aracın taşıdıkları terörist ve cephaneyle birlikte tamamen imha edildiklerini aktardı.
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
28-03-2017 09:33 - 239 Okunma
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
17-01-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım