Ana Sayfa İç Gündem Ülke Gündemi Dünya Gündemi Kütüphane Etkinlik Kültür -Sanat- Bilim Haber - Analiz Caferider
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN!
Mehdi AKSU
"Muhammed, Allah'ın peygamberidir ve onunla berâber bulunanlar, kâfirlere karşı çetindirler, kendi aralarında merhametli, onları görürsün ki rükû etmekteler, secdeye kapanmaktalar Allah'tan lütuf ve ihsân ve râzılık dileyerek; yüzlerinde, secde eserinin alâmetleri görünmededir" (Fetih,29)
 
Amerika emperyalizminin gayri meşru çocuğu İsrail siyonizminin bölgede kendisi ile kol kola olan krallar ve kukla rejimlerin destekleri neticesinde Filistine yönelik saldırılarını, "Allah'a inandıklarını, Hz. Muhammed (s.a.a) ile beraber olduklarını iddia eden ülkelerin liderlerini ve başta Suudi Arabistan'ı ve bu saldırıları alkışlayanları, destekleyenleri bu ayet ile değerlendirdiğimiz zaman, bunların küffar ile sarmaş dolaş olup, Müslüman Filistin'e karşı  duyarsız hatta İsrail yandaşı olmaları ayete göre kimlikleri açığa çıkarmaktadır. 
 
Hz. Fahri kâinat efendimiz şöyle buyurmuştur: "Dünyanın bir başında bir Müslüman "Ey Müslümanlar" diyerek feryat ederse ve dünyanın diğer bir başındaki Müslüman bu feryadı işitip sessiz kalırsa, bu sessiz kalan Müslümanlardan değildir."
 
Ey Müslümanlar! Bu hadis ile Filistin'e saldıranlara baktığımız zaman; feryat eden Müslümanlara destek olup, Müslümanlardan kalacakları yerde, Müslümanları feryat ettirenlere sus pus hatta yandaş olanlar Müslümanlık da kalmış olurlar mı acaba!
 
Bölgede ABD emperyalizminin kolluk kuvveti olan Suudi Arabistan bugün mazlum Yemen halkına saldırı yaptığı müttefikleri arasında Amerika emperyalizmine maşalık ve kuklalığın başını çekmektedir. Zira tekfirci zihniyetli vahabiler yetmiş yıldır Filistin halkına zulümler yapan bebek katili korsan İsrail'e bir kurşun bile atmamış, atamamışlardır. Bunlar Nijerya'da her gün Müslüman kıyımı yapan Boko haram hakkında kınama bazında tek kelam bile etmemişlerdir. Bunlar Müslüman İran'a karşı İsrail'e saldırı yap telkinlerinde bulunarak, İsrail'in yanında yer alacağız diyecek kadar Müslümandırlar.
 
Filistin'in Sünni, İran'ın ise Şia olduğunu tüm dünya bilmektedir. Şia kökenli İran devleti onca ambargolarına, Batı’nın düşmanlıklarına rağmen halkı ile 39 yıldır Filistin'li Müslüman kardeşlerinin yanında yer almış, onlara her türlü desteği vermiş, kardeşlerine yapılan siyonizm zulmüne duyarsız kalmamıştır. 
 
İşte Şia budur. Şia tarihinde zulme duyarsız kalmak yoktur. Şia'nın aklına zalimin ve mazlumun dini-ırkı sorulmaz mantığı hakimdir. Şia tarihinde aymazlık, gammazlık, arkadan hançerleme yoktur. Şia; Kufe'de Süleyman b. Sured'in evinde, onun ziyaretine gelen Ubeydulla b. Ziyad'ı perde arkasından çıkıp öldürme imkânına sahip olmasına rağmen: Ben Resulullahın "düşmanınız bile olsa arkadan vurmayınız" hadisini hatırladım da ondan dolayı Ubeydulla'hı vurmadım diyen Müslim b. Akil'lerin takipçisidir.
 
Müslümanlar artık bebek katili korsan İsrail'in bölgede en sağlam destekçisinin Yemen'de devlet terörü yapan Suud kuralları olduğunu görmelidirler.  Zira Hicaz topraklarını Osmanlının elinden çıkarıp İngiliz'e, sonrasında da Amerika sömürgesine sokan Suud kralları ve onlara tapan vahabilerdir. 
 
Afganistan ve Irak’ta küfrün yanında yer alarak, onlarla sarmaş dolaş olan ve Müslümanlara şiddetli olan yine bunlardır.
 
Emperyalizm ve siyonizm Irak ve Suriye'de çıkaramadıkları mezhep savaşlarını bugün Suud krallarının ve yardakçılarının eliyle Yemen'de çıkarmak istemektedir.
 
Bugün uçakları, kukla olan askerleri ile orantısız olarak Yemen halkına saldırı emri veren Suud kralları Allah'dan korkmadıkları kadar efendileri olan Amerika'dan korkarlar. Zira ABD den korktukları kadar Allah'dan korkmuş olsalardı bu vahşetleri yapmazlardı.
İsrail ve Suud bir elmanın iki yarısı gibidir.
 
Bu savaş siyonizm ile Yeşil sancak savaşıdır. Gün saf belirleme günüdür. Gün ayağa kalkma günüdür. Ya mazlum Filistin'in  yanında tavır alır yeşil sancağın ensarından olursun ya da yeşil dolarların akımına kapılır Kuran'da lanetlenen ve zillet damgası yiyenlerin safında olursun.
 
Selam ve dua ile...
Paylaşım :
Mail Yazdır Yorum Yaz 0 Yorum
15-05-2018 15:36 - 1300 Okunma
Mehdi AKSU yazarın diğer yazıları [ Tümü ]
İRAN’DA SÜNNİLER! 14-12-2018 tarihinde eklendi
DİRENİŞİN ADI FİLİSTİN! 15-05-2018 tarihinde eklendi
UKRAYNA'DA HZ. MEHDİ COŞKUSU! 03-05-2018 tarihinde eklendi
DÖRT ZÜMREYE ÇOK DİKKAT ETMEK İNDİRİLEN DİNİN EMRİDİR! 20-02-2018 tarihinde eklendi
RABBANİ ALİM ÜSTAT HAMİT TURAN’IN ANISINA! 10-02-2018 tarihinde eklendi
EHLİBEYTİN LİSANINDA AMİN KELİMESİ VARMIDIR? 07-02-2018 tarihinde eklendi
AHMAK VE CAHİL ŞİA! 27-01-2018 tarihinde eklendi
SALAT: DUA MI NAMAZ MI? 16-01-2018 tarihinde eklendi
ASRIMIZIN FİTNELERİ! 01-01-2018 tarihinde eklendi
EMEK VE HİZMETE KADİR ŞİNAS OLMAK! 15-11-2017 tarihinde eklendi
Caferider Web TV
Video Galeri
Foto Galeri
Yazarlar Tümü
Av. Sinan Kılıç
Emperyalizmin Dini/Mezhebi Yoktur
Mehdi AKSU
İRAN’DA SÜNNİLER!
İbrahim ŞEREN
Üstad! Gözlerimiz Hep Sizi Arayacak
Şirali Bayat
GADİR-İ HUM OLAYININ TANITIMI VE ARAŞTIRMASI KİTABI
Hamit Turan
ŞÎR-İ FIZZA
Kasım Alcan
Hiç olmazsa dünyanızda özgür kişiler olun
Celal Özer
Aşık ve Dünya Sevgisi
Abdullah Turan
İmam Mehdi'nin Dünyaya Geldiğini İtiraf Eden Ehl-i Sünnet Âlimleri
Seyyid Ahmedi Safi
Tüm Müslümanları ilgilendiren önemli sorun
Musa Ayaztekin
Muta Nikahı Nedir, Ne Değildir?
Orhan Kiverlioğlu
Biz büyük devlet iken
Çayan Uludağ
Mekteb-i Kerbela
Namık Kemal Zeybek
Osmanlı'da Alevi Katliamı
Hüseyin Çaça
Kerbela Hadisesi-1-
18-07-2019 | Ana Sayfa | Ana Sayfam Yap | Sitenize Ekleyin | Künye | Foto Galeri | Video Galeri | Yazarlar | İletişim | RSS
CaferiDer ® 2012  
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir Tasarım & Yazılım : Network Yazılım